Rokasgrāmatas jaunākie papildinājumi ir sagatavoti sadarbībā ar La Creation, iekļaujot jaunu apakšnodaļu – 8.8. «Satura mārketings – mūsdienu tendence vai nepieciešamība?».

Tieši šobrīd Latvijā satura mārketings ir īpaši aktuāls, lai gan kā mārketinga paņēmiens ir izmantots jau senāk. Aizvien biežāk tiek uzdots jautājums «Kas ir satura mārketings?». Satura mārketings ir māksla komunicēt ar patērētajiem bez tiešas un pamanāmas pārdošanas. Tā ir komunikācija sociālajos tīklos, kas piedāvā saturisku un kvalitatīvu informāciju par un ap aktualitātēm nozarē. Vienkāršāk sakot, tas ir veids, kā  komunicēt ar sabiedrību, regulāri  un godīgi stāstot par savu produktu. Līdz – kādā dienā kāds sabiedrības pārstāvis kļūst par produkta vai pakalpojuma pircēju. Patērētājs pieņems pozitīvu lēmumu, ja saturs ir pārdomāts, ir izvēlēta pareizā komunikācijas platforma un teksts ir ieguvis kvalitatīvu saturu un formu. Satura mārketings ir netieša un neagresīva pārdošana.

Ieinteresēt, piesaistīt un noturēt – šie varētu būt satura mārketinga atslēgas vārdi. Šajā ziņā jums ir iespēja radoši izpausties. Aktualitātes nozarē un uzņēmumā varat pasniegt jebkurā formātā – blogā, video, seminārā, pamācībās utt. –, protams, atceroties, ka tam ir jābūt kvalitatīvam. Ar satura mārketingu ir iespējams netiešā veidā ietekmēt lēmuma pieņemšanas procesu. Tā ir iespēja pārliecināt, informēt un izglītot, un pats svarīgākais – noturēt klientu. Lojāls un ieinteresēts klients būs tas, kurš izvēlēsies pirkt jūsu preci/pakalpojumu, un tas, kurš to ieteiks saviem draugiem, kuri, uzticoties šim ieteikumam, visticamāk, kļūs par jūsu klientiem.

Iepazīstoties ar papildinājumiem, jūs gūsiet atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem:

  • Kas ir satura mārketings?
  • Cik daudz uzņēmumu izmanto satura mārketingu?
  • Kuri ir labākie pasaules piemēri satura mārketinga jomā?
  • Vai iespējas kļūt pamanāmiem ir arī mazajiem un jaunajiem uzņēmējiem vai tikai lielajiem tirgus spēlētajiem?
  • Kādus pircēju paradumus atklāj pētījumi?
  • Kādas ir šī gada tendences?
  • Kā kļūt pamanāmam sociālajās vietnēs?
  • Kā izvēlēties savam uzņēmumam atbilstošu sociālo vietni, lai uzsāktu veiksmīgu komunikāciju?
  • Kādi ir pamatprincipi veiksmīgai satura mārketinga stratēģijai?

Arī turpmākie šī gada papildinājumi tiks veidoti sadarbībā ar La Creation.