«Mārketinga rokasgrāmata» ir papildināta ar vairākām jaunām nodaļām:

  • 10.9. nodaļa «Prezentreklāma – ilglaicīga saikne ar klientu»;
  • 10.10. nodaļa «Pārcelšanās – tā arī ir reklāma»;
  • 12.3. nodaļa «Autora līgums».

Ieskats materiālā:

[..] Ir nepareizi par reklāmu uzskatīt tikai apmaksātus reklāmas laukumus vai raidlaiku mediju kanālos. Tā kā zīmolu ietekmē katra tā saskarsme ar patērētāju, profesionāla mārketinga un reklāmas pieeja ir tāda, kas plāno un ņem vērā katru šādu saskarsmi. Protams, ka zīmola simboliku un citu informāciju saturoša prezentreklāma arī iekļaujas kopējā zīmola pieredzes klāstā. Prezentreklāmu kā tiešā mārketinga instrumentu var dalīt vairākos segmentos: biznesa dāvanas sadarbības partneriem, reprezentācijas suvenīri, reklāmas un pārdošanas kampaņu veicināšanas suvenīri, darbinieku motivācijai, komandas saliedēšanai paredzētie priekšmeti, dāvanas lojālajiem klientiem u.tml. [..]

[..] Interesanta, atraktīva un pievilcīga prezentreklāma nozīmē to, ka jūsu dāvanas klienti novērtēs un noliks redzamā vietā. Tikai – kā to panākt? Prezentdāvanas ārkārtīgi atšķiras: gan pēc kvalitātes un idejas oriģinalitātes, gan pēc tā, kam tās ir paredzētas, gan pēc tā, cik uzņēmums var atļauties ieguldīt tajās.

Dodoties uz biznesa sarunām, galvenais ir dāvanas saņēmēju pārsteigt nevis ar pildspalvu, uz kuras ir uzdrukāts uzņēmuma logo, bet ar apdomātāku, personīgāku dāvanu. Tas ir labs veids, kā reklamēt sevi, jo tādējādi pierādāt, ka spējat domāt savādāk. Tādējādi, pirmkārt, nedrīkst izvēlēties dāvanu ķeksīša pēc.

Otrkārt, izvēloties dāvanu, nevajadzētu domāt kategorijā «man patīk». Ir jādomā plašāk, piemēram, vai cilvēks, kuram tiks uzdāvināta melna krūzīte ar spilgti sarkaniem burtiem, to lietos uzņēmuma sapulcē.

Treškārt, ideāla dāvana klientam vai sadarbības partnerim būtu oriģināla, praktiska, funkcionāla un, vēlams, eko lieta, respektīvi, zaļo dzīvesveidu veicinošs produkts. Svarīgi, lai nebūtu dežūrdāvanu, kas nekam nevajadzīgas gadiem stāv plauktā, bet būtu kvalitatīvas, situācijai atbilstošas un lietderīgas mantas, kuras atgādinās par dāvinātāju. Ceturtkārt, prestižai biznesa dāvanai ir jābūt kvalitatīvai, ar augstvērtīgu dizainu, imidžu un pārdomātai. [..]