Eksporta ceļvedis

Sadarbībā ar

Rokasgrāmatas abonēšanas cena
Elektroniskais abonements (ar 21% PVN)
12 mēnešiem: 120,88 EUR
6 mēnešiem: 82,88 EUR

Eksports – solis attīstības virzienā!

Solis, kas nodrošina ekonomisko pilnveidi un izaugsmi. Eksports vienlaikus ir gan uzdrīkstēšanās paskatīties tālāk, gan nozīmīga ārējās tirdzniecības daļa. Tas ir veids, kā ne tikai popularizēt pašu valsti citās zemēs, bet arī pierādīt sevi, sasniedzot jaunas iespējas un starptautisku atpazīstamību.

Eksports spēj nodrošināt jaunas zināšanas un pieredzi, kontaktus, iespējas, paplašināšanas potenciālu un ražošanas apjoma palielināšanos, finansiālo stabilitāti un produkcijas attīstību. Lai to visu sasniegtu un saglabātu, nepieciešams izmantot instrumentus, kas paredzēti ārvalstu tirgū.

Tieši tāpēc Dienas Bizness un DNB banka, atbalstot un stiprinot ekonomikas virzītājspēku – eksportējošus uzņēmumus –, piedāvā Latvijā pirmo abonentizdevumu par eksportu – elektronisko rokasgrāmatu «Eksporta ceļvedis». Rokasgrāmata paredzēta gan tiem, kas vēlas uzdrīkstēties un paplašināt biznesu, gan tiem, kas jau iepazinuši eksporta pasauli.

Rokasgrāmata «Eksporta ceļvedis»:

 • atklās labāko nozares ekspertu pieredzi par piemērotāko eksporta tirgu atrašanu, regulāru komunikāciju un attiecību veidošanu, piedāvājumu sagatavošanu un pasūtījumu piegādi, risku novēršanu un juridiskajiem aspektiem;
 • apliecinās to, ka eksporta virziens ir sasniedzams ikvienam, saglabājot pozitīvu attieksmi un atbildības izjūtu, jo, ieklausoties citu pieredzē, ir iespējams pārliecinoši veidot savu eksporta ceļu.

Rokasgrāmatas tematika

 • Ar ko sākt, lai kļūtu par eksportētāju?
  • Eksporta spēju izvērtēšana
  • Pieci soļi eksporta sākumam
  • Biznesa modelis, strādājot eksporta tirgū
 • Eksporta tirgus izvēle, izpēte un apguve
  • Eksporta tirgu izpēte
  • Stratēģisko tirgu noteikšana
  • Tirgu apguves veidi un izmaksas
 • Eksporta stratēģija un plānošana
  • Eksporta stratēģijas izstrāde
  • Eksporta plāna un budžeta izstrāde
  • Potenciālo partneru atlase un uzrunāšana
 • Eksporta finansēšanas instrumenti
 • Eksporta darījumu juridiskie aspekti
 • Eksporta risku novēršana un pārvaldība
 • Eksporta profesionāļa piemeklēšanas un novērtēšanas iespējas, izvirzāmie mērķi un galvenie izaicinājumi
 • Eksports un nodokļi
 • Sadarbība ar partneriem
 • Eksporta tirgi, to kultūras atšķirības

Rokasgrāmata ir abonentizdevums

Ik pusgadu saturs tiek atjaunots ar praksē aktuāliem jautājumiem.

Rokasgrāmatas autori

Profesionāli nozares eksperti Latvijā, kuri dalās pieredzē par eksporta attīstīšanu ilgtermiņā, tādējādi radot izpratni par eksporta piedāvātajām iespējām un pārvaramajiem šķēršļiem.

 • AS DNB banka ir viena no lielākajām universālajām bankām Latvijā pēc aktīvu, depozītu, kredītu un kredītportfeļa apjoma un sniedz klientiem – privātpersonām un uzņēmumiem – konkurētspējīgus finanšu risinājumus, kā arī augsta līmeņa servisu plašā filiāļu tīklā. DNB banka ir pārliecinoša tirgus līdere kredītu un depozītu, fondu, aktīvu pārvaldīšanas, dzīvības apdrošināšanas un pensiju fondu, maksājumu un finanšu pakalpojumu, nekustamo īpašumu darījumu, ar naudas un kapitāla tirgiem saistīto pakalpojumu jomā. Šobrīd DNB grupa ir pārstāvēta 19 pasaules valstīs, nodrošinot plašu finanšu pakalpojumu klāstu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem.
 • SIA GatewayBaltic saviem klientiem sniedz profesionālu palīdzību starptautisko tirgu apguvē un ir atzītākais šāda veida uzņēmums Baltijā. GatewayBaltic piedāvā eksporta veicināšanas jeb Export Intelligence™ pakalpojumus uzņēmumiem, kas nolēmuši paplašināties starptautiskā līmenī un atrast klientus jaunos tirgos, bet tirgus izpētes pakalpojumi tiek sniegti uzņēmumiem, kam nepieciešama aktuāla tirgus informācija par specifiskām nozarēm, konkurentiem, produktiem, pārdošanas kanāliem, tirgus lielumu, tendencēm, kā arī esošo klientu lojalitāti.

  Uzņēmums arī aktīvi darbojas jauno uzņēmēju izglītošanā eksporta jomā, organizējot studiju vizītes un kontaktbiržas dažādos tirgos, apmācību kursus «Eksporta Akadēmija», semināru ciklus «Eksporta Rīts», «Starpvalstu Tilts» un daloties pieredzē starptautiskās konferencēs.

  GatewayBaltic dibināts 2004. gadā un attīstījis stabilu partneru tīklu Eiropā un NVS valstīs. Šo gadu aktīvās darbības laikā realizēti vairāk nekā 250 eksporta veicināšanas projektu pārtikas, kokapstrādes, metālapstrādes, vieglās rūpniecības, poligrāfijas, IT, elektronikas, ķīmijas, būvniecības, telekomunikāciju, dizaina un citās industrijās.

  GatewayBaltic pakalpojumus izvēlas tādi uzņēmumi kā Rīgas Dzirnavnieks, Brīvais Vilnis, Melnā Kafija, Putnu Fabrika Ķekava, Kvadra Pak, Balticovo, Polipaks, Livonia Print, Munio Candela, NPK Terminālis, GMT, Būve un Forma, Valpro, Belmast, Autonams, Kopa, Ergolain, Baldai Jums, Utenos Trikotazas, Windex, Voke III, IPA, Hilleberg, Tosmare un citi.

 • ZAB Eversheds Bitāns dibināts 1999. gadā. Tas sniedz juridisko palīdzību visās ar komercdarbību saistītās tiesību jomās, kā arī pārstāv klientu intereses tiesās. Īpašu reputāciju birojs ir izpelnījies komercsabiedrību reorganizācijā, konkurences tiesību, darba tiesību, nekustamā īpašuma un būvniecības tiesību, kā arī intelektuālā īpašuma tiesību jautājumos. Birojs regulāri konsultē savus klientus arī par līgumtiesībām.

  Eversheds Bitāns ir vadošās  advokātu biroju kompānijas Eversheds International biedrs, un sniedz juridisko palīdzību 45 birojos 28 valstīs Eiropā, Vidējos Austrumos, Āfrikā un Āzijā. Tā ir viena no būtiskākajām Eversheds priekšrocībām starptautiskos tirdzniecības darījumos, jo dod iespēju operatīvi sniegt juridisko palīdzību klientiem visur, kur tas ir nepieciešams, un nodrošināt savlaicīgu informācijas apmaiņu, kas ir svarīgs priekšnosacījums ekonomiski pamatotu lēmumu pieņemšanai. Eversheds Bitāns ir vienīgais advokātu birojs Latvijā, kam ir šāda līmeņa starptautiska sadarbība.

 • MARSH SIA – starptautiska apdrošināšanas brokeru kompānija, kas palīdz klientiem gūt sekmes, definējot, izstrādājot un sniedzot inovatīvus, nozarei pielāgotus risinājumus efektīvai risku pārvaldībai. MARSH ir viena no pasaulē lielākajām apdrošināšanas un konsultāciju brokeru kompānijām un Latvijas tirgū sniedz neatsveramu pasaules līmeņa pieredzi un zināšanas sadarbībai ar saviem klientiem.
 • SIA Coface Latvia – starptautisko kredītrisku apdrošinātājs. Tas ir pirmais un vienīgais uzņēmums Latvijas tirgū, kas piedāvā tik daudzveidīgu un kvalitatīvu darījumu risku pārvaldi, sniedzot tādus pakalpojumus kā kredītrisku apdrošināšana, parādu piedziņa un informācijas serviss, piemēram, kredītatskaites, uzņēmumu finanšu analīze, monitorings un nozaru analīze. Coface ir vienīgā organizācija pasaulē, kas nodrošina visas četras galvenās riska kontroles funkcijas: informāciju, parādu atgūšanu, kredītrisku apdrošināšanu un faktoringu. Īpaši izstrādātie, konkrētām klientu vajadzībām pieskaņotie risinājumi un produkti padara Coface par garantiju drošiem biznesa darījumiem visā pasaulē.
 • KPMG ir globāls profesionālu kompāniju tīkls, kas darbojas 152 valstīs, un tā dalībuzņēmumos visā pasaulē strādā 145 tūkstoši darbinieku. Baltijas valstīs KPMG darbību uzsāka 1994. gadā un šobrīd katrā valstī strauji attīstās, sniedzot klientiem revīzijas, nodokļu un juridiskos pakalpojumus, riska vadības, ieskaitot informācijas tehnoloģiju riska vadības, un arī finanšu konsultāciju pakalpojumus. KPMG klienti Latvijā pārstāv visas tautsaimniecības nozares un ir lielu starptautisku korporāciju filiāles, veiksmīgi vietējie uzņēmumi, valsts iestādes un aģentūras un nevalstiskās organizācijas. Gunta Kauliņa strādā KPMG kopš 2003. gada un ir vecākā nodokļu menedžere. Viņa ir sertificēta nodokļu konsultante ar specializāciju – netiešie nodokļi, kā arī ES nodokļu jautājumi.
 • SIA CVO Recruitment Latvia ir viens no pieredzes bagātākajiem personāla atlases un personāla atbalsta pakalpojumu sniedzējiem Baltijā. Latvijā uzņēmums darbojas jau vairāk nekā 10 gadu, nodrošinot specializētu pieeju darbinieku piemeklēšanā un novērtēšanā. Pamata specializācijas jomas ir pārdošana, mārketings un biznesa attīstība; finanses un banku darbība; tehnoloģijas un IT; personālvadība un jurisprudence; iepirkumi un loģistika; farmācija. Uzņēmuma mērķis ir veicināt Latvijas darba tirgus attīstību, atbalstot aktīvu darbinieku profesionālo izaugsmi un biznesa organizāciju mērķu sasniegšanu.
 • SIA Amber Training International ir starptautiska supervīzijas un koučinga kompānija, kas specializējas organizāciju vadības jautājumos un veicina uzņēmumu profesionālo izaugsmi. Uzņēmuma misija ir sekmēt klienta personības un profesionālo prasmju pilnveidošanos ar personīgajām izmaiņām. Natālija Dieviņa – SIA Amber Training International līdzīpašniece. Viņas vairāk nekā 10 gadu pieredze uzņēmējdarbībā, tās vadībā un koučingā dod lielu ieguldījumu Amber Training International klientiem. Natālijas pieredze sniedzas no plašas starptautiskās korporatīvās vides līdz privātas uzņēmējdarbības videi. Andris Dieviņš ir viens no SIA Amber Training International dibinātājiem un kompānijas partneris. Viņš ir pieredzējis uzņēmuma vadītājs, līderis un biznesa treneris. Starptautiskā biznesa, supervizora un saskarsmes pieredze veido Andri par starpkultūru komunikācijas un eksporta attīstības treneri. Starptautiskie sadarbības kanāli ir Indija, Skandināvijas valstis, Krievija, ASV, Vācija, Austrija un Baltijas valstis. Viņš ir viens no Eiropas starpkultūru grupas Advantagies of Differencies dibinātājiem. Piedāvā apmācības programmu «Starpkultūru izpratne un komunikācija». Andris ir sekmējis Latvijas–Indijas biznesa sadarbības attīstību, ir viens no Indijas–Baltijas Tirdzniecības un kultūras federācijas IBFCC dibinātājiem.