Papildinājumus sagatavojuši rokasgrāmatu autori advokātu birojs «Kronbergs&Čukste» sadarbībā ar Mihailu Daņileviču, SIA «Real Property Group» valdes priekšsēdētāju un partneri. Eksperts Mihails Daņilevičs sniedz informāciju par dzīvojamo platību un komercplatību tirgu 2012. gada pirmajā pusgadā. Jaunajā 12.1. apakšnodaļā «Komercplatību tirgus pārskats» raksturoti tirgus aktuālie dati par birojiem, noliktavu un ražošanas telpām, tirdzniecības platībām un investīciju vidi. Tendencēs apkopoti iepriekšējo gadu projekti un minēti topošie projekti. Savukārt 12.2. apakšnodaļā «Dzīvojamo platību tirgus pārskats» apkopota informācija par sērijveida dzīvokļu, Rīgas centra dzīvojamā fonda, jauno projektu un īres tirgus situāciju.

«Real Property Group» pārstāvis aktualizējis arī 4. nodaļu «Īpašumu vērtēšana», īpaši piedāvājot atjaunotu mantisko ieguldījumu novērtēšanas ekspertu sarakstu, kurā apkopoti vairāk nekā 70 nekustamā īpašuma vērtēšanas sertificētie uzņēmumi.

Tāpat arī papildinājumos aktualizēti 2.4.6. «Pievienotās vērtības nodokļa piemērošanas būvniecības pakalpojumiem» un 7.3.4. «Būvdarbu veikšana» komentāri.

Ieskats materiālā:

Biroju tendences

Jāapgalvo, ka, neņemot vērā tirgus atdzīvošanos, biroju segments nav pilnībā stabilizējies un arvien ir novērojami salīdzinoši lieli brīvo telpu rādītāji. Pielāgojoties pieprasījuma tendencēm, attīstītāji un to operatori piedāvā papildu bonusus un jaunus interesantus produktus saviem klientiem. Viens no šādiem produktiem ir gatava biroja (instant office) koncepts, kad nomniekam vienuviet tiek piedāvāts pilnībā aprīkots birojs, tehniskais nodrošinājums un, ja nepieciešams, arī sekretāra pakalpojumi, zvanu pieņemšana un citi papildu servisi, kas ļauj sākt darbu birojā uzreiz pēc līguma parakstīšanas. Spilgts piemērs šādam konceptam ir starptautiskā tīkla Regus piedāvājums jaunās telpās Rīgā, Tērbatas ielā 14. [..]

Dzīvojamo platību jaunbūves

Jauno projektu segments gada pirmajos mēnešos uzrāda samērā konsekventu stabilitāti. Tā kā pēdējo gadu laikā jauno objektu daudzums tirgū ir bijis niecīgs, tad kopējais piedāvājumu apjoms nav mainījies, un notiek tikai rotācijas darījumi esošajos projektos. Diezgan lielu daļu jauno projektu piedāvājuma nodrošina banku pārņemtie īpašumi, kas gan, kā minēts iepriekš, rod pircēju interesi tikai ar atbilstošu un pietiekami pievilcīgu cenu politiku.