Iepazīsti un izproti jaunā Gada pārskatu un konsolidēto pārskatu likuma izmaiņas! Rokasgrāmatas autors grāmatvedības un nodokļu konsultāciju uzņēmums Grant Thornton Rimess sācis aktualizēt «Grāmatvedības rokasgrāmatas» visas nodaļas atbilstoši jaunajam GPKP likums.

Šajos papildinājumos aktualizētas šādas nodaļas:

  • 1.1. «Grāmatvedības organizēšanas pamati Latvijā»;
  • 2.1. «Gada pārskata sastāvdaļas»;
  • 5.4. «Noma».

«Vēlamies īpaši vērst uzmanību 5.4. nodaļai «Noma». Līdz ar GPKP likuma stāšanos spēkā 2016. gadā būtiski mainās nomas darījumu uzrādīšana grāmatvedībā. Izmaiņas ir spēkā 2016. gadā noslēgtajiem līgumiem. Tā kā nomas darījumus uzrāda atbilstoši to klasifikācijai, grāmatvedim ļoti svarīgi ir noteikt nomas darījuma veidu (operatīvā vai finanšu noma). Sākot ar 2016. gadu, normatīvajos aktos ir noteikts, kādos gadījumos nomu uzrāda kā finanšu nomu gadījumos, ja īpašuma tiesības nomas termiņa beigās tomēr nepāriet nomas ņēmējam,» kompetentu padomu sniedz Rokasgrāmatas autors grāmatvedības un nodokļu konsultāciju uzņēmums Grant Thornton Rimess.

Jāakcentē, ka turpmākajos papildinājumos autori turpinās aktualizēt rokasgrāmatas nodaļas, papildinot tās ar grāmatvežiem svarīgiem komentāriem saistībā ar jauno likumu.

Tāpat aizvien «Dienas Bizness» Rokasgrāmatu nodaļa lepojas, ka jau otro gadu pēc kārtas Grant Thornton ir ieguvis International Accounting Bulletin balvu kā pasaules gada «Darba devējs». Pasniedzot balvu, Grant Thornton tika slavēts par pārliecību, ka laimīgs darbinieks sniegs lielisku pakalpojumu un pieredzi savam klientam.